ניתוח עפעפיים תחתונים- כל מה שרציתם לדעת

ניתוח עפעפיים תחתונים- כל מה שרציתם לדעת

הגנטיקה של בני האדם עשויה להשפיע רבות על השינויים הנוצרים בגוף, אולם אצל מרבית האנשים במהלך ההתבגרות, עור העפעפיים הדק מאבד מהאלסטיות שלו ומראהו משתנה. העור והרקמות שתחתיו משתנות, מופיעה צניחה של איזורים שונים בפנים, ומופיעים קמטוטים, קמטים, ובאיזור העפעפיים גם לעתים עודפי עור. בנוסף, רקמות שונות המקיפות את ארובת העין מאבדות מחוזקן ומשנות צורתן, ושומן ארובתי משנה מיקומו והופך להיות קדמי יותר. כשהתהליך משמעותי, לעתים נראה חיצונית כמעין בלט רך תחת העפעפיים, הנקרא גם "שקיות". תופעה זו נראית גם בקרב צעירים/ות אך לרוב בכמות קטנה יותר.

"השקיות מתחת לעיניים" לעתים גורמות להפרעה אסתטית המפריעה למטופל/ת. כשכמות השומן הבולט קטנה, לעתים ניתן להסתפק בטיפול שמרני כגון הזרקת חומרי מילוי לדוגמת חומצה היאלורונית, המטשטשת את הבלט. לעומת זאת, כשהשקיות מלאות ובולטות בצורה משמעותית, הפתרון המתאים הוא לרוב ניתוחי. בניתוח זה, מסירים או משנים מיקום של השומן הבולט או רובו, ולעתים – בהתאם למקרה ולצורך – מסירים עור עודף או עושים פילינג – קילוף כימי – של העור לצורך הפחתת הקמטוטים שהיו באיזור העפעפיים התחתונים. לשאלת מטופל/ת – האם ניתן לבצע טיפול עם חומרי מילוי, או שהטיפול המתאים הוא ניתוח? – ניתן לענות לאחר בדיקה במרפאה. 

ניתוח שקיות מתחת לעיניים

בניתח שקיות תחתונות, מסירים או משנים מיקום של השומן הבולט או רובו, ולעתים – בהתאם למקרה ולצורך – מסירים עור עודף או עושים פילינג – קילוף כימי – של העור לצורך הפחתת הקמטוטים שהיו באיזור העפעפיים. זהו ניתוח שמטרתו שיפור אסתטי. טרם ביצוע ההליך יש לקיים התייעצות עם הרופא/ה המנתח/ת שלכם, להציג את הצפיות שלכם מהניתוח, ולוודא כי אלו תואמות את הערכות המנתח/ת. כמו כן, במהלך השיחה המשותפת עם הרופא/ה המנתח/ת, יותאמו כלל הפרמטרים והנתונים לרצונות שלכם תוך התייחסות אל הנתונים הגופניים. מומלץ להבהיר לרופא/ה באופן ברור ובהיר מה מפריע לכם, מה הייתם רוצים לשנות וכו'. לאחר מכן ייקבעו היקף הניתוח והטכניקה המתאימה לכם ביותר. בהמשך, יוסבר לכם באופן מפורט על כלל השלבים של מהלך ניתוח שקיות עיניים ומהם הסיבוכים האפשריים. מומלץ מאוד לדווח בצורה אמינה לחלוטין על מצב הבריאות שלכם, אם היו ניתוחים קודמים, תרופות שנוהגים לנטול והאם קיימת רגישות לתרופות. 

 

ניתוח עפעפיים

הליך רפואי של ניתוח עפעפיים תחתונים מתבצע לרוב בהרדמה כללית, עם תוספת הרדמה מקומית. כך, לא חשים כאב במהלך הניתוח. ישנן טכניקות שונות וגישות שונות לניתוח; בחלק מהמקרים, בתום הניתוח יהיה תפר בעור העפעף התחתון ו/או העליון/הצידי, ולעתים הגישה תהיה ללא חתך חיצוני כלל (דרך הלחמית). אם הושארו תפרים שיש להסיר, ההסרה מתבצעת לרוב כשבוע לאחר הניתוח. הנפיחות והסימנים הכחולים המופיעים באופן שגרתי לאחר הניתוח פוחתים בהדרגה בשבועות הראשונים. הנפיחות המשמעותית ביותר הינה בשבוע הראשון. על מנת להימנע מסיבוכים, מומלץ לא לעשות פעילות ספורטיבית ולא ללכת לים/בריכה למשך שבועיים. 

לפני ואחרי ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים ע"י דר' לנדאו

 

סיבוכים אפשריים בניתוח להסרת שקיות מתחת לעיניים:

תופעות שגרתיות לאחר ניתוח עפעפיים תחתונים, שלרוב עוברות במהלך ההחלמה, כוללות – נפיחות עפעפיים, סימנים כחולים ושטפי דם, אודם בעין, דמעת, טשטוש בראיה לאחר שימוש במשחה עינית. 

סיבוכים נדירים יותר, שיכולים להתרחש לאחר כל ניתוח עפעפיים כולל ניתוח עפעפיים תחתונים, כוללים בין השאר – זיהום, דימום, הפרעה בעפעפיים, פגיעה בעין/ראיה/שרירי העין ועוד. מרבית סיבוכים אלו הינם נדירים והרופא/ה המנתח/ת נוקטים בכל האמצעים האפשריים להפחתת סיכונים אלו ככל הניתן.

 

במקרים הבאים יש ליצור קשר באופן מידי עם הצוות הרפואי:

  1. אודם מקומי. 
  2. קוצר בנשימה.
  3. חום גבוה.
  4. נפיחות קיצונית לצד כאבים חריגים. 

אם משום מה אינכם מצליחים להשיג טלפונית את הרופא המנתח, מומלץ לפנות לבדיקה מיידית במיון, רצוי במרכז רפואי בו הרופא עובד. 

אם ברצונכם לבצע ניתוח שקיות מתחת לעיניים, ניתן לקבוע פגישת ייעוץ במרפאת ד"ר דפנה לנדאו, רופאת עיניים בכירה במכון האוקולופלסטיקה בשיבא, עם נסיון רב בכלל ניתוחי העפעפיים, ארובת העין ודרכי הדמעות.

מוזמנים לקרוא מידע נוסף אודות ניתוח בעפעפיים התחתונים וליצור קשר לקביעת פגישה ראשונית במספר 054-5570070 או במייל dlandau.clinic@gmail.com.

 

 

צור קשר

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן